MMNK

MMNK je partička ulítlých floutků, kteří se sjednotili v roce 2019. Všichni členové se tehdy znali už delší dobu a často spolu účinkovali v jiných kapelách. První koncert proběhl na narozeninách legendární Helmutovy Stříkačky v Mohelnu. Kapela se následně jala brousit svůj nevybíravý hudební jazyk a ostrovtip ve zkušebně, než zčistajasna přilítla na pódium a všem utřela nos svým dráždivým šarmem.

České texty, surová rytmika, ostré riffy, nadžánrová směs hudebními kritiky popisována jako mix poťouchlosti Pražského výběru s úderností Red Hot Chilli Peppers. Svou první desku kapela připravovala zčásti v nezávislém studiu DeNihilo u Tomáše Suchánka nebo ve studiu Veselka, o master se pak postaral Amak Golden a Vojtěch  Hájek. Debut Uměnení 2: Ohnivá pomsta vyšel 4. února 2022 na brněnském labelu Kabinet Records. Mísí se na něm posthardcore, prog, math rock, art rock, noise, pop, brněnská alternativa nebo jazzové breaky a drzý, sebejistý floutkovský vokální projev a kinky rap.

Magazín Full Moon v recenci na album Uměnení 2: Ohnivá pomsta napsal:„Večírkovost je další asociací, která by mohla desku definovat. Lehce halucinační motivy, vzájemné překrývání a malátnost jsou patrné nejen v Realité, kde si vokál hraje s předložkami ,je na čase spát v ránoʻ. S hitovým potenciálem skladba Město jde téměř na hranici rapu. Tenhle svět je dost hnusnej, ,všichni jsme stejníʻ a ,čas je relativní veličinaʻ. Trochu klišé, trochu nesmlouvavá pravda o tom, že čas má obří moc nad všemi a vším a MMNK si jej personifikují, když zpívají ,nejsem člověk, jsem něco vícʻ. Dalo by se s nadsázkou tvrdit, že sdělení desky je heslo ,safe planet, kill yourselfʻ, nebo se alespoň nechovej jako člověk.“

Generic placeholder image