Slam poetry

Co je to Slam poetry?

“Stát se textem!” -B. Bláhovec

Slam poetry nelze zaměňovat s autorským čtením či recitační soutěží. Autoři-performeři se zaměřují na to, CO sdělují a JAK to sdělují. Ideálním případem je výraz, který stojí na pomezí poezie a divadla. Důležitá je přitom hlavně komunikace s diváky. Do hry přichází i mimika, výraz, pohyb, rytmus i sdělení textu.

Vystoupí:

Tali

Slamerka, absolventka tvorby textu a scénáře, písničkářka, copywriterka, neúnavná tvůrkyně slovních hříček. Vznikne nějaká slovní hříčka na Provodově?

Horem Dolem 2023 Tali

Ondřej Hrabal

Věnuje se především poezii – sbírky básní Nezkoušej se usmát (2019, JT's nakladatelství), Racci (2020, JT’s nakladatelství) a Přenašeči závěsů (2023, Bílý Vigvam), dále slam poetry (mistr ČR za rok 2018), próze, copywritingu, organizaci kulturních akcí (literární festival Inverze nebo Letní filmová škola) a hudbě (Bartleby). Spolu se svým slamovým kolegou Dr. Filipitchem vystoupil 16. listopadu 2019 na Letenské pláni na největší veřejné demonstraci od Sametové revoluce, které se zúčastnilo tři sta tisíc lidí. Vystudoval filozofii a anglickou filologii na FF UP v Olomouci, potom anglistiku a aplikovaná ekonomická studia tamtéž. Mimo to absolvoval studijní pobyty na University of the Basque Country a University of East Anglia (filozofie a tvůrčí psaní). Je ředitelem nakladatelství Nugis Finem Publishing.

Horem Dolem 2023 Ondřej Hrabal

Daniel Kunz

Rodák z Ústí nad Labem, v současné době žijící a pracující v Olomouci. Na Slamovém pódiu je známý svou schopností vytvářet šokující a humorné verše a přímo před zraky publika. Improvizace je mu vlastní i v divadle, kde je aktivním členem skupiny Olivy.

Horem Dolem 2023 Daniel Kunz

Vašek z Aše

Vyrůstal v Aši. Nyní studuje Alternativní a loutkové divadlo na DAMU v Praze. V únoru 2019 začal aktivně se slam poetry. Ten samý rok vyhrál Cross Slam, platformu pro začínající slamové tvůrce a stal se tak nejúspěšnějším nováčkem roku. V roce 2020 projel díky Slam Poetry několik českých i slovenských štací. V září 2021 se stal Vicemistrem ČR ve slam poetry, v prosinci následujícího roku titul vicemistra obhájil. A vzápětí se stal bronzovým medailistou na Mistrovství Evropy v Římě. Skončil za vítězným Španělem a domácím Italem, který obsadil stříbrnou příčku. Svoje texty píše hlavně v divadelním duchu, takže častěji se jedná o performance, než o poetické básně s hlubokým přesahem.

Horem Dolem 2023 BartlebyVašek z Aše

Dejv

Pochází z Liberce, vystudoval herectví alternativního a loutkového divadla. Slam poetry se věnuje od roku 2017, je čtyřnásobným finalistou MČR a bronzovým medailistou z MČR 2018.

Horem Dolem 2023 BartlebyVašek z Aše